Candidatul Ideal:

  • studii superioare tehnice – specializare în următoarele domenii: construcții / chimie industrială;
  • constituie avantaj minim 2 ani experiență în activitatea de încercări în laborator precum și experiență anterioară în conducerea unui laborator de gradul 2 în construcții;
  • cunoștințe foarte bune ale pachetului MS Office;
  • permis de conducere categoria B

Responsabilitati:

  • încercări inițiale privind proprietățile betonului în raport cu standardele în vigoare;
  • urmareste calitatea materiilor prime aprovizionate (ciment, agregate, aditivi);
  • efectueaza incercari fizico-mecanice pe betoane;
  • preleveaza si efectueaza probe de agregate la aprovizionarea si utilizarea acestora;
  • analizeaza constant calitatea retetelor de beton si propune imbunatatiri financiar/calitative ale retetelor de beton.
  • preleveaza probe de beton proaspat;
  • confectioneaza epruvetele si le pregateste pentru testele de rezistenta;
  • efectueza incercarile pe betonul intarit;
  • identifica neconformitatile in orice faza a activitatii de laborator si intocmeste fisa de neconformitate;
  • asigura aplicarea corecta a tuturor procedurilor si instructiunilor de lucru in cadrul laboratorului;
  • conlucreaza cu angajatii departamentului Productie.