CERINTE:

  • Studii superioare (Facultatea de Stiinte Economice)
  • Cunoștințe de utilizare a programului Saga;
  • Cunostiinte de utilizare PC: MS Word, Excel – nivel avansat;
  • Personalitate deschisă și dornică să imbunătățească permanent pregătirii sale profesionale și de specialitate
  • Persoană responsabilă, proactive, organizată, cu abilități de comunicare și autodidactă

RESPONSABILITATI:

  • Realizeaza contabilitatea de la inregistrarea documentelor primare pana la bilant
  • Realizeaza productia in baza documentele primite de la magazie ;
  • Monitorizeaza si verifica acuratetea datelor contabile inregistrate;
  • Opereaza zilnic facturilor emise:
  • Contabilizează încasările și plățile;
  • Întocmește situațiile și rapoartele financiar-contabile și verificară corelărea acestora;
  • Se asigura ca respectarea terrmenelor aferente tranzactiilor din contabilitate sunt in concordantа cu politicile companiei si a rеglеmentarilor lеgаle contаbilе si fiscale;
  • Gestioneaza si coordoneaza activitatile de inchidere lunara in conformitate cu cerintele si termenele prevazute de legislatia in vigoare;
  • Participă la întocmirea lucrarilor de închidere a exercițiului financiar-contabil;
  • Urmareste modificarile legislative, anticipeaza impactul si propune masuri de optimizare
  • Verificarea, procesare, gestiune si emitere documente salariati;
  • Suport in intocmirea si elaborarea raportarilor financiare catre managementul superior al societatii;
  • Implicare activa in diverse proiecte implementate la nivel de companie;
  • Păstrarea confidențialității informațiilor și a documentelor legate de companie;
  • Utilizarea resurselor existente exclusive în interesul firmei

BENEFICII

  • Salariu fix+bonusuri
  • Tichete de masa 35 lei/zi
  • Al 13-lea salariu
  • Mariri salariale in functie de performanta
  • Asigurare de sanatate privata