Suntem în căutarea unui HR Generalist pasionat și dedicat , pentru o perioadă determinată de 2 ani (maternity leave cover). Dacă ești o persoană proactivă, empatică și cu abilități excelente de comunicare, acest rol ar putea fi potrivit pentru tine. 😊

Dată estimativă de început: 1 august

Responsabilități:

Contribuie la implementarea procesului anual de management al performanței;
Colectează și analizează date de HR (ex. motivația, performanța, satisfacția angajaților, etc)  cu scopul de a îmbunătăți procesele din cadrul organizației și a crește performanța;
Lucrează îndeaproape cu managementul și angajații pentru a îmbunătăți relațiile de muncă, a construi moralul și a crește productivitatea;
Asigură o comunicare continuă, corectă și adaptată pentru toți angajații;
Efectuează evaluări pentru a stabili nevoile de învățare, definind strategia de învățare și programele de dezvoltare organizațională;
Identifică furnizorii de formare și servicii și dezvoltă parteneriate pentru a oferi angajaților servicii cu valoare adăugată reflectând obiectivele business-ului;
Oferă consultanță pentru propunerile de organizare a echipelor / departamentelor din firmă;
Supervizează și se implică activ în procesele de recrutare și selecție în colaborare cu firma de HR extern;
Acordă suport în activități de administrare a personalului în colaborare cu firma de HR extern;
Organizează și monitorizează fluxul de angajări, pregătind documentele necesare, conform procedurilor interne și legislației în vigoare;
Pregătește și prezintă rapoarte cu privire la statusul proiectelor către directorul general.

Candidatul ideal:

Studii superioare finalizate (de preferat licență / master în psihologie, sociologie sau resurse umane);
Abilități foarte bune de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
Limba engleză (scris și vorbit) la nivel mediu spre avansat;
Experiență de minim 3-5 ani într-un rol similar în departamentul de HR;
Abilități foarte bune de comunicare și relaționare;
Capacitate de a organiza și coordona mai multe proiecte în paralel;
Atenție la detalii;
Capacitate de analiză și sinteză;
Capacitate de adaptare;
Fire empatică;
Atitudine pozitivă și proactivă;
Dorință continuă de dezvoltare individuală.
Beneficii:

Pachet salarial financiar corelat cu experiența și aptitudinile candidatului;
Card de tichete de masă in valoare de 30 ron/zi lucrată;
Vouchere de vacanță 250 ron/lună.
Vă informăm că datele dumneavoastră vor fi prelucrate de către M&Co HR Services în scopul recrutării de personal, având ca scop angajarea candidaților care să corespundă abilităților profesionale stabilite. Termenul de păstrare al acestora este de 30 de zile. Puteți să vă retrageți consimțământul prin transmiterea unui e-mail la adresa  – oricând.

Vă menționăm, că doar candidații selectați vor fi contactați. Mulțumim pentru înțelegere