Sarcini si responsabilități:

  • Evaluarea și diagnosticarea afecțiunilor piciorului și a unghiilor clienților.
  • Furnizarea de tratamente specializate pentru diverse probleme ale piciorului, cum ar fi onicomicoza, unghiile încarnate sau keratoza plantară.
  • Realizarea de proceduri de pedichiură medicală, cum ar fi îndepărtarea calusurilor și a bătăturilor sau aplicarea de unghii false medicale.
  • Consilierea clienților cu privire la îngrijirea picioarelor și utilizarea corectă a produselor recomandate.
  • Înregistrarea detaliată a tratamentelor și a progresului fiecărui client în sistemul de gestionare a relațiilor cu clienții (CRM).
  • Menținerea unui mediu curat și steril în cadrul cabinetului și respectarea standardelor de igienă și siguranță.
  • Participarea la programe de formare continuă pentru a-și îmbunătăți cunoștințele și abilitățile în domeniul podologiei.
  • Asigurarea unei experiențe clienților de calitate, oferind îngrijire și atenție personalizată.
  • Colaborarea cu echipa de recepție pentru programarea și gestionarea clienților.
  • Contribuția la menținerea unui mediu de lucru pozitiv și la promovarea valorilor și standardelor de calitate ale Podo Cliniq.

Profil candidat:

  • Experiență și calificare medicală: Candidatul ar trebui să fie asistent medical, cu o pregătire medicală de bază și o înțelegere solidă a anatomiei și fiziologiei piciorului și unghiilor. Această calificare medicală îi oferă fundația necesară pentru a înțelege și trata diverse afecțiuni podologice.
  • Experiență în manichiură sau pedichiură: Este preferabil ca candidatul să aibă experiență anterioară în domeniul manichiurii sau pedichiurii. Această experiență poate oferi cunoștințe practice în îngrijirea și estetica unghiilor, precum și abilități practice în manipularea instrumentelor și a echipamentelor necesare.
  • Disponibilitatea și dorința de a se forma în podologie: Candidatul ar trebui să fie deschis și dispus să-și extindă cunoștințele și abilitățile prin participarea la un program de formare în podologie. Această formare ar putea dura aproximativ o lună și ar include atât aspecte teoretice, cât și practice ale podologiei, inclusiv evaluarea și tratamentul diferitelor afecțiuni ale piciorului și unghiilor.
  • Abilități interpersonale și atitudine pozitivă: Un tehnician podolog ar trebui să aibă abilități excelente de comunicare și să poată interacționa eficient cu diverse tipuri de clienți. O atitudine pozitivă, empatică și orientată către clienți este crucială pentru a oferi o experiență plăcută și satisfăcătoare pentru aceștia.
  • Atent la detalii și orientat către calitate: Candidatul ar trebui să fie atent la detalii și să acorde o atenție deosebită preciziei și calității în timpul procedurilor podologice. Respectarea standardelor stricte de igienă și siguranță este esențială pentru asigurarea sănătății și bunăstării clienților.
  • Motivație și dorință de a învăța: Este important ca candidatul să fie motivat și să aibă o dorință sinceră de a învăța și de a se dezvolta în domeniul podologiei. Capacitatea de a absorbi noi informații și de a aplica cunoștințele în practică este crucială pentru succesul în această poziție.

Salariu fix si comision:

  • Salariu fix garantat
  • Comision din proceduri:in total un tehnician incaseaza brut 25%din veniturile generate din servicii prestate si 20% din veniturile generate din vanzarea produselor asociate serviciilor

Venituri competitive:

  • Un tehnician cu 6 luni de experienta are media unui salariu brut de 10000 ron, echivalentu cu aproximativ 5800 net.

Oportunitati de dezvoltare profesionala:

  • Oferirea de cursuri de formare pentru a permite tehnicianului sa devina tehnician podolog, iar ulterior sa-si perfectioneze cnostintele in domeniul podologiei.